Augantys Baldai Vaikams

augantys-baldai-monoidėja

Kaip teisingai parinkti stalą ir kėdę vaikams?

Pagrindinis ergonominių baldų pasirinkimo principas –  baldai turi atitikti vaiko ūgį ir sudėjimą. Baldų išdėstymas tūrėtų būti toks, kad visi darbo paviršiai ir stačiai būtų lengvai pasiekiami. 

Vadinasi vaikų baldai turi “augti kartu su vaiku”.

Stalo dydis parenkamas, kiek vaikas pasiekia ištiestomis rankom į šalis, didesnio nereikia, nes nenaudojamas plotas bus nukrautas nereikalingais daiktais. Labai patogukai yra galimybė laikui bėgant baldus papildyti priedais. Paaugus vaikui ir pasikeitus poreikiams galima pridėti priestalį ar antstalį, padidinti stalčiukų kiekį.

Medžiagiškumą rinkitės ir taikykit pagal turimus kambario baldus, jei neįmanoma, nenusiminkite – kontrastuokite, juk darbo vieta gali būti kitokia, išskirtinė.

Renkantis reguliuojamą kėdę svarbu, kad vaikas siektų kojomis žemę, keistųsi įsėdimo gylis, nugaros išlinkimas reguliuotųsi pagal vaiko nugarą. Rekomenduotina kėdė su ratukais, leidžianti lengvai keisti kūno padėtį, pasiekti lentyną, stalčiukus ir pan.

Geriausia mobilus stalčių blokas, ant ratukų, kad dirbant jį galima būtų išsitraukti ir pasistatyti patogioje naudojimui pozicijoje, o nenaudojamą – pastumti po stalu, kad neužimtų vietos.

 

Patarimai renkantis stalą vaikui:

Mokinio baldus geriausia išsiruošti pirkti drauge su vaiku. Tėveliams svarbiausia užduoti įsitikinti, kad stalas ir kėdė atitiktų vaiko ūgį. Prie netinkamo dydžio stalo vaikui ne tik bus nepatogu dirbti, jis greitai pavargs, bet ir gali iškrypti stuburas, sutrikti regėjimas.

Baldų dydžių lentelė

Vaiko ūgis, cm     Stalo aukštis, cm  Kėdės aukštis, cm

 90-100                43                         24

 100-115              48                         28

 115-130              54                         32

 Daugiau nei 130  60                        36

 Svarbiausia darbo vieta – stalas

 Perkant rašomąjį stalą, reikėtų atkreipti dėmesį iš ko jis pagamintas.- medžiagos ar Medžio drožlių plokštė, ar masyvas, kokia  danga – jų sudėtis. Rekomenduojami stalai su reguliuojamu aukščiu, todėl vaikas galės dirbti ir atsistojęs – kartais labai naudinga pakeisti padėtį!

 ■ Stalviršio dydį reikia rinktis ne tik pagal turimą erdvę, bet ir pagal vaiko ūgį. Atsisėdęs prie stalo vaikas tūrėtų  pasiekti stalo kraštus  Ant stalo turėtų tilpti mažiausiai dvi A4 formato knygos, vadinasi, jis turi būti ne mažesnis nei 60 cm pločio ir 70 cm ilgio. Labai gerai, jei stalviršį galima pakelti 5-45 laipsnių. Taip pat patogu, kai ant stalo įrengtos vietos rašymo priemonių susidėjimui, knygų laikiklis ir kabliukas kuprinei – vaikas nuo mažų dienų įpras prie tvarkos.

 ■ Stalčiai. Mokinio darbo vieta turi būti tvarkinga, stalas nenukrautas bereikalingais daiktais, kanceliarinėmis priemonėmis ir knygomis. Patogu ištraukiamas stalčiukas -organaizeris iš po stalviršio.  reikalingi bent trys stalčiai: patogiausia organizuoti tvarką. Geriausia, kad stalčiai būtų ištraukiami, tuomet juos lengviau išvalysite.

Kėdės vaikams

Kokia kėdė geriausia?

 Kėdė, auganti kartu su vaiku. Sparčiai augančiam vaikui nereikės dažnai ieškoti naujos: be didesnių pastangų kėdės aukštį sureguliuosite pagal vaiko ūgį ir svorį.

 ■ Sėdint kojos neturėtų tabaluoti ore, sukelti jas vieną ant kitos, sukryžiuoti ar apvyti jomis kėdės koją.

 Sveikai laikysenai labiausiai reikalingas judesys ir kaita. Svarbiausia, kad kūno padėtis pakankamai dažnai keistųsi.

 Kėdės aukštis turi būti sureguliuotas taip, kad atsisėdus dilbiai būtų patogiai padėti ant stalo, o alkūnės sulenktos maždaug stačiu kampu. Atlošas – tai pirmiausia atrama apatinei stuburo daliai. Dauguma kėdžių atlošų šiame aukštyje yra atitinkamai išlenktos.

augantys-baldai-vaikams-Mayer-ergonominiai-baldai
Augantys-baldai-Mayer

Truputi istorijos

Pirmieji augantys baldai vaikams pasirodė 20a. pradžioje. Labiausiai paplito JAV, Prancūzijoje ir Vokietijoje. 
 
augantis-stalas-JAV
augantys-baldai-vaikams
augantis-stalas-prancūzija
augantis-stalas-vokietija
augantis-stalas-vokietija